Jak sprawdzić vin

Wiele z użytkowników internet był poszukuje możliwości sprawdzenia win swojego samochodu. Jest to istotne ze względu na to, że dzięki sprawdzeniu numeru nadwozia lub możemy ustrzec się przed zakupem używanego samochodu, który nie jest wart swojej ceny lub ma jakieś ukryte wady. Jak sprawdzić vin?

Jak sprawdzić vin?

Jak sprawdzić vinNumer vin czyli numer nadwozia jest to numer identyfikacyjny pojazdu, który jest unikalny dla każdego produkowanego samochodu. Pozwala on na sprawdzenie całej historii danego samochodu. Więc zazwyczaj potrzebny jest wtedy, gdy zastanawiamy się nad zakupem. Sprawdzając jego historię można uzyskać wiele ważnych informacji ze specjalnej bazy i porównać to co sprzedawca oferuje i jakie dane pojawiły się w jego ogłoszenie. Wszystko co zdaje nam się być wątpliwe możemy bardzo łatwo sprawdzić i wyjaśnić. Historia pojazdu i jej poznanie może pomóc nam w wyborze auta z którego będziemy zadowoleni, jak również zapobiec zakupowi, którego prawdopodobnie będziemy w przyszłości żałować. Dzięki numerowi identyfikacyjnemu będziemy mogli sprawdzić czy historia pojazdu jest prawdziwa oraz czy nie wystąpiło popularne wśród sprzedawców cofanie licznika. Wątpliwy stan licznika i jego odczytów możemy łatwo sprawdzić i przekonać się, czy jest prawdziwy.

VIN umożliwia poznanie historii auta

Co więcej posiadanie numeru vin umożliwia nam poznanie historii auta jeśli chodzi o wypadki i kolizje. W bazie danych zawarte są często zdjęcia przed ewentualną naprawą po wypadku, dlatego możemy łatwo porównać wygląd i sprawdzić czy był malowany.
Kolejną zaletą poznania historii jest to, że możemy łatwo sprawdzić czy samochód nie był kradziony ponieważ wszelkie takie informacje są również zawarte w specjalnych bazach danych. Sprawdzenie numeru vin jest banalnie proste, wystarczy mieć dowód rejestracyjny samochodu. Numer znajduje się w specjalnym polu z literką E.

Drugim miejscem w jakim możemy sprawdzić numer jest tabliczka przyklejona w nadwoziu auta zwyczaj spotykana w miejscu takim jak lewa strona przedniej szyby czy okolice przedniego prawego fotela. Różni producenci umieszczają ją w różnych miejscach w zależności od modelu i typu samochodu, jednak w internecie łatwo jest sprawdzić gdzie w jakim modelu umieszczony jest numer vin. Sprawdzenie numerów jest bardzo ważnym elementem w procesie zakupowym, który może przesądzać o jego wyniku, dlatego jeśli sprzedawca nie umieścił takiej informacji lub nie podał numeru vin w ogłoszeniu trzeba koniecznie o niego zapytać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here