Jednym z powszechnie określanych kanonów piękna są zadbane dłonie, duże oczy i wydatne usta. Każda niemal kobieta marzy o tych walorach i robi wszystko, żeby je osiągnąć i przybliżyć się odrobinę do gazetowych czy internetowych piękności. Jeśli masz odrobinę umiejętności w makijażu możesz to wszystko osiągnąć. A nawet jeśli nie masz to możesz bez problemu te umiejętności nabyć. W tym artykule przeczytasz o tym, jak powiększyć usta.

Jak zadbać o oczy i dłonie?

jak powiększyć ustaDuże oczy nawet jeśli duże nie są, osiągniemy wizualnie używając białej kredki na linii wodnej. Dzięki temu oczy wydadzą się bardziej otwarte, widoczne i bardziej wypoczęte (nawet jeśli nasza noc była nieprzespana, albo przespana krócej niż byśmy tego chciały). Piękne i zadbane dłonie osiągniemy odpowiednią pielęgnacją i kremami, które zapewnią odpowiednie nawilżenie. A długie paznokcie nawet jeśli nie wyhodowane przez nas tylko zrobione z pomocą ulubionej kosmetyczki wysmuklą palce, które zaczną się wydawać szczupłe i dłuższe wizualnie niż na prawdę są.

Jak powiększyć usta?

Usta bez problemu powiększymy makijażem. Najlepiej nałożyć na nie odrobinę podkładu, aby zakryć ich naturalny kontur, który niemal od nowa sobie wyrysujemy wyżej niż on na prawdę jest. Następnie bierzemy konturówkę najlepiej zbliżoną do szminki, którą chcemy użyć. Najłatwiej jest zaznaczyć nią najpierw łuk kupidyna obrysowując go. A następnie kreseczką na drugiej wardze dolnej dokładnie pod łukiem zaznaczyć nasz szkielet ust. Ważne, aby tutaj robić to według naszej naturalnej linii ust. tych części nie możemy powiększać. Będzie to wyglądać bardzo nienaturalnie i w wielu przypadkach po prostu źle.Pozostałe fragmenty nie zaznaczone konturówką już z powodzeniem można powiększać optycznie wyrysowując kontur wyżej niż naturalnie się znajduje.

Dodatkowo optycznie powiększymy usta nakładając nad łukiem kupidyna odrobinę rozświetlacza w imię zasady „co jasne i z drobinkami wydaje się większe, a co zaciemnione optycznie się chowa”. Wedle tej zasady też konturujemy np twarz nakładając bronzer na te partie twarzy, które chcemy optycznie wyszczuplić, a jasne pudry na fragmenty, które chcemy wizualnie wydobyć. Przy powiększaniu ust makijażem nie tylko triki z obrysem ust są ważne. Pomadki z drobinkami czy błyszczyki wizualnie je powiększą. Ale moda na szminki matowe nie wyklucza za ich pomocą powiększenia ust.

Musimy tutaj jednak pobawić się kolorami. Na całe usta nakładając ciemniejszą szminkę, a na ich środek nałożyć jaśniejszy odcień o 1 lub 2 tony. Jeśli odcień będzie odpowiednio dobrany to doskonale się wtopi w nasze usta i będzie odbijał światło przez co usta będą wydawały się większe niż w rzeczywistości są. A przecież na tym nam najbardziej zależy. Kolejnym trikiem jest nałożenie na środek ust odrobinę błyszczyka, co zadziała tak samo. Skupi uwagę światła na tą partię ust dzięki czemu je odbije i sprawi wizualnie, że usta będą większe.

Powiększanie ust w gabinecie kosmetycznym

Jeśli jednak nie mamy i takich umiejętności albo nie lubimy wcale malować ust to możemy pokusić się o powiększenie ust wykonanych w gabinecie kosmetycznym. Pani kosmetolog wstrzykuje nam odpowiednią ilość kwasy hialuronowego. Dzięki czemu usta są pełniejsze i wymodelowane odpowiednio. Kwas hialuronowy nie tylko zapewnia nam efekt pełniejszych ust. Ale także nawilża je i odżywia. Jest to też dobra opcja dla Pań posiadających zmarszczki wokół ust. Ponieważ spłyca zmarszczki i daje efekt liftingu i odmłodzenia, aby uzyskać efekt pełnych ust, a nasze własne nie mają w sobie wystarczająco dużo czerwonego pigmentu to zalecane jest wykonanie makijażu permanentnego co zwiększy znacząco efektywność zabiegu.

jak powiększyć ustaJednak, aby wykonać taki zabieg musimy zrobić rozeznanie co do salonów wykonujących sam zabieg i dowiedzieć się na jakich preparatach jest on wykonywany. Dobrej jakości wstrzykiwany kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Organizm w całości go przyswaja. Preparat nie zawiera żadnych substancji odzwierzęcych. Co jest korzystne dla alergików, bo mamy pewność, że nie uaktywni niepożądanych reakcji u alergików i efekty zabiegu będą natychmiastowe. Nie będzie też konieczności wykonywania testu próbnego tylko od razu można przystąpić do wykonywania zabiegu u każdego.

Zabiegiem nie tylko możemy powiększyć swoje usta, ale także wymodelować i uwydatnić ich kontur, a także podnieść kąciki ust czy spłycić zmarszczki. Po samym zabiegu mogą być widoczne ranki i usta będą obrzmiałe i opuchnięte, jednak po upływie kilku dni wszystko schodzi i usta są powiększone tylko o tyle ile wcześniej z Panią wykonującą nasz zabieg było ustalone. Jest to dobra opcja dla osób, które nie mają czasu wykonywać makijażu codziennie, bo efekty utrzymują się od 8 do nawet 18 miesięcy. To jak długo będziemy mogły cieszyć się efektami zależy na ile będziemy stosować się co do zaleceń Pani kosmetyczki.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here