dwukolorowe kuchnie

Dwukolorowe szafki kuchenne to modne rozwiązanie wpisujące się w aktualnie obowiązujące trendy. Stanowią ciekawszą alternatywę dla monochromatycznej zabudowy, stąd też cieszą się niegasnącą popularnością. Jak zaaranżować kuchnię w dwóch kolorach? Sprawdź nasze inspiracje.

Meble do kuchni w dwóch kolorach

Zarówno nowoczesne, jak i klasyczne projekty kuchni mogą bazować na dwukolorowych meblach kuchennych. Najczęstszy podział, charakterystyczny zresztą dla stylu duo tone, to: „jasna góra – dół ciemny”. Takie zestawienie ma dodatkową zaletę, gdyż pozwala wykorzystać iluzję optyczną do zmiany proporcji pomieszczenia. Dzięki temu możemy na przykład w małych kuchniach cieszyć się po części ciemną zabudową, która nie będzie przytłaczająca. Jasne elementy będą dodawać lekkości całej aranżacji. Poza układem na zasadzie „góra – dół”, meble w kuchni mogą być też zróżnicowane w układzie pionowym. O takim zestawieniu możemy mówić chociażby wtedy, gdy słupek z zabudowaną lodówą czy piekarnikiem jest w innym kolorze, niż pozostałe meble.

Meble do kuchni w dwóch kolorach

Dwukolorowe kuchnie – jak łączyć kolory?

Paleta barw kuchennych frontów jest wyjątkowo rozbudowana. Jak zatem znaleźć kolory, które stworzą spójną aranżację? W kuchni dobrze prezentować będą się zarówno kolory do siebie zbliżone, jak i te, które tworzą kontrast. Skrajne połączenie kolorów będzie bardziej wyraziste i stworzy bardziej interesujący efekt. To jednak zestawienie dla bardziej odważnych, zwłaszcza gdy decydujemy się na bardziej intensywne barwy. Z kolei wybór sąsiadujących ze sobą na kole barw kolorów czy też dwóch odcieni jednego koloru będzie zawsze bezpieczny.

Dwukolorowe kuchnie

Dwukolorowe meble do kuchni – inspiracje

Biało-czarna kuchnia

Połączenie bieli i czerni to klasyka w kuchennych aranżacjach. Oba kolory są uniwersalne i ponadczasowe, dlatego ich zestawienie to prosty sposób na stworzenie maksymalnie eleganckiego wnętrza. Takie połączenie z całą pewnością nigdy nie wyjdzie z mody.

Biało-czarna kuchnia

Drewno i biel w kuchni

To kolejna para, która od lat pojawia się w kuchennych aranżacjach i nic nie wskazuje na to, by miało się w tym przypadku coś zmienić. Drewno to natura, którą przecież zawsze chcemy się otaczać, a biel to kolor, który nas uspokaja i wycisza, dlatego tak dobrze czujemy się w ich obecności.

Drewno i czerń do kuchni

Zestawienie czerni i drewna tworzy niezwykle eleganckie aranżacje. Drewno ociepla surowy charakter czerni i sprawia, że wnętrze – mimo że wyjątkowo szykowne – staje się przyjemne i ciepłe w odbiorze.

Drewno i czerń do kuchni

Kontrastujące zestawienia

To idealny wybór dla osób lubiących zabawę kolorami. Kuchnia z żółtymi, niebieskimi czy nawet fioletowymi elementami zabudowy z całą pewnością nie będzie banalna. Intensywne kolory ożywiają aranżację, a i na nas działają pobudzająco i energetyzująco.

Wszystkie prezentowane tu realizacje kuchni dwukolorowych są dziełem projektantów Verle.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here